Date(s) - 11/11/2020

Miercuri, 11 noiembrie s-a desfăsurat prima ședintă ordinară a noului Consiliu Local Cumpăna, în cadrul căreia Florin Neagu a fost reales în funcția de viceprimar al comunei.

Pentru funcția de viceprimar au exista două propuneri, Florin Neagu (PSD) și George Tufă (PNL). În urma votului consilierilor locali, Florin Neagu a fost reales în funcția de viceprimar, primind 12 voturi, în timp ce George Tufă a obținut numai 5 voturi.

„Cu bucurie vă anunț că Florin Neagu, omul care în ultimii patru ani și-a dedicat, la fel ca toți colegii din primărie, timp și pricepere pentru binele fiecărui locuitor și pentru rezolvarea urgentă a problemelor localității, a fost reales viceprimar al localității Cumpăna. Felicitări colegului și omului implicat Florin Neagu pentru continuitate și pentru implicarea și dragostea de care a dat dovadă față de Cumpăna. Mult succes în continuare, tuturor!”, primarul comunei Cumpăna, Mariana Gâju.