Comunicate, Evenimente|

Data/Ora
Date(s) - 25/05/2024
Toată ziua

Categorie


Primăria și Consiliul Local al comunei Cumpăna, vă invită la evenimentul „Serbarea Câmpenească”, ce va avea loc pe data de 25 mai 2024. Reamintim faptul că acest eveniment a fost programat inițial pentru data de 1 mai 2024, însă din cauza condițiilor meteo nefavorabile, am fost nevoiți să îl amânăm.

        Evenimentul este dedicat tuturor locuitorilor comunei Cumpăna, familiilor și prietenilor acestora și se va desfășura pe malul stâng al Canalului Dunărea-Marea Neagră, în locația tradițională din golf, începând cu ora 12:00.

      „Serbarea Câmpenească” va include o gamă variată de activități pentru toate vârstele, menite să aducă bucurie și distracție întregii comunități. Programul va cuprinde un spectacol live de muzică și dans, activități recreative pentru copii, precum tobogane și face painting, cât și standuri cu produse tradiționale locale, oferind astfel o experiență autentică și plină de farmec.

     Ne dorim ca acest eveniment să fie o sărbătoare a comunității noastre, un prilej de bucurie și socializare pentru toți locuitorii. Sperăm ca vremea să fie favorabilă de această dată și să ne bucurăm împreună de o zi minunată.

       Vă așteptăm cu drag pe toți să petrecem împreună o zi de neuitat, plină de veselie și bună dispoziție, acasă, la Cumpăna.

PROGRAM ARTISTIC

”SERBARE CÂMPENEASCĂ” – 25 MAI 2024 

Nr. crt.

Ora

Desfășurător

 

1200

PREZENTATOR:

CATALIN  CAMPANU

1.     

1205

Suită Moldova – Ansamblul Folcloric “BOBOCEII CUMPENEI ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

2.     

1210

Solistă vocală – Miruna Roșu„Mi-am făcut bundiță nouă”

3.     

1215

Dans modern – Trupa de street dance „MINI KIDS”, instructori Andreea Bică, Alexandru Orbocea

4.     

1220

Dans Oltenesc  Pamporea – Ansamblul Folcloric “ROMÂNCUȚA ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

5.     

1225

Solistă vocală – Elena Iordan și Cătălin Câmpanu

6.     

1240

Dans modern – Trupa de street dance „SOUTH SIDE CREW”, instructor Andreea Bică, Alexandru Orbocea

7.     

1245

Grupul Vocal „Lira Folk”: Punctul pe I, Pădure nebună și Visul, profesor Mirela Chirilă

8.     

1255

 Suită Dobrogeană – Ansamblul Folcloric “BOBOCEII  CUMPENEI ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

 Solistă vocală – Anelis Alexandru„La oglindă”

9.     

1305

Pamporea – Ansamblul Folcloric “ROMÂNCUȚA ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

10.  

1310

Ansamblul Folcloric “DOINA CUMPENEI ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

11.  

1315

Solistă vocală – Slujitoru Cristiana

12.  

1320

Dans modern – Trupa  „TRUE VOLT CREW,  instructori Andreea Bică, Alexandru Orbocea

13.  

1325

Ansamblul Folcloric “MÂNDRE DOBROGENE ”, maestru coregraf  Ionuț Caraulanii: Paidușca, Sinistra și Ghialeli

14.  

1335

Profesor  Elena Vasile Călin și elevele sale: Maftei Ingrid și Dinu Ecaterina

15.  

1355

Ansamblul Folcloric “MELEAGURI DOBROGENE ”, profesor coregraf  Daniela Jipa, asistent coregraf Ioan Daniel-Toader: Hora Stânga, Alunelul, Zvâcul, Cadâneasca, Geambășeasca, Sârba de la Negru Vodă

16.  

1410

Soliști vocali: Sofia Staviar, Alesia Cîrstea, Sara Duță, Dănuț Duță, profesor Rodica Șerban

17.  

1420

Ansamblul Folcloric “MUGURAȘII CUMPENEI ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

18.  

1425

Solistă vocală – Scurtu Andreea

19.  

1430

Formația „Soarli”: Luna alba; Lele dorule; Pirifana;  Fata, hai nu ti aspari de la Jorge, Pamporea

20.  

1440

Ansamblul Folcloric “MUGURAȘII CUMPENEI ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

21.  

1445

Solistă vocală – Ilia Coman

22.  

1450

IULIAN  TĂNASE, LUCIAN COSTEA, BORDEA MARIAN, BORDEA MARIA-DENISA

23.  

1530

Clubul Sportiv „Victoriaˮ Cumpăna

Secția Gimnastică – antrenori: Elena Vlad și Luiza Cerbula

Secția Lupte – antrenor Vasile Vicol

Secția Fotbal – antrenori: Cristian Mustacă, Vasile Cristocea, Șchiopu Cristian

Secția Scrimă – antrenor Sebastian Bezem

Secția Rugby – antrenor Florin Băcioiu

Secția Șah – instructor Panainte Daniel

24.  

1545

Soliști Ana-Maria Bistriceanu și Daniel Ciabuca

25.  

1600

Ansamblul Folcloric “MUGURAȘII CUMPENEI ”, maestru coregraf  Constantin Olteanu

26.  

1605

Solistă vocală – Bianca-Ștefania Luzinschi

27.  

1620

Ansamblul de Dansuri “MUGURAȘII CUMPENEI”,  maestru coregraf  Constantin Olteanu

28.  

1625

Diana Ciobănel și eleva Andrada Olaru

29.  

1635

NIŢU JAN

Comentariile sunt oprite.

Close Search Window
Sari la conținut